Jak se stát z pěšáka Kmotrem MLM byznysu

Jak se stát z pěšáka Kmotrem MLM byznysu

Tenhle text je na začátku plný faktů a historie. Je to extrémně důležité pro pochopení celého článku. Když to všechno projdete, získáte naprosto odlišný obraz o MLM, o zapojování lidí i o nabízení produktů. A nezabere vám to víc jak 6 minut.

Už skoro 30 let podnikám. Po celou tu dobu sleduji, jak lidi kolem mě nabízejí různé systémy a příležitosti k výdělku. Mnoho z nich je samozřejmě založeno na pricipu MLM. Nechci se teď dostat k hodnocení jednotlivých projektů. Je ale jasné, že ne každý projekt je vhodný pro každého. Vlastně úplně naopak – žádný projekt není vhodný pro každého. Přes to do věšiny projektů lidi schání naprosto každého. Získaná “hlava” má větší cenu, než prodané produkty.

Výsledkem je, že lidi o MLM dneska mluví a píšou úplně jinak, než by si celý systém zasloužil. O MLM lidi mluví jako o přivýdělku. Naprosto mizivá část lidí mluví o MLM jako o podnikání, o možnosti změnit svou budoucnost, o možnosti změnit svůj cashflow kvadrant, zkrátka jako o úplně jiném životě, než znali doposud. A přeci právě takový MLM je. Jen to málokdo chápe.

Znáte historii multilevelu? Za vznikem nestojí nikdo jiný než nejznámější mafián – Al Capone. Vlastně se to tenkrát ani tak nejmenovalo. Když zavládla v Americe prohibce, zjistila mafie, že je po alkoholu obrovský zájem. Po čem je poptávka, v tom je byznys. Obrovský byznys. Bylo zajímavé se do toho obchodu pustit. Ale také to bylo nebezpečné. A tak musela mafie nějak vymyslet utajený systém distribuce alkoholu.

No ano, na jedné straně americká veřejnost co by odpůrce alkoholu, na straně druhé bujaré večírky a nespočet příležitostí k pití. Dneska se tvrdí, že na největší éře alkoholu se podepsala právě prohibice. Viděli jste film Velký Getsby? Tak se na něj mrkněte, je právě z té éry.

Vrátím se k tomu systému – mafie to vymyslela náramně. Alkohol se vesele distribuoval přímo k zákazníkovi. Všichni zapojení byli zainteresováni podílem na obratu, čím větší obrat, tím vyšší procentuální provize. To nikdy nikdo neudělal. Do té doby to bylo obráceně. Čím víc člověk odebíral, tím méně vlastně dostával. A když někdo přivedl dalšího distributora, dostal odměnu. Měl ho na starosti a měl za to další prachy. A tak měl každý zapojený obrovský zájem prodávat chlast i vyhledávat další distributory. Vymysleli to opravdu skvěle. Pravidla byla daná, nikdo je neporušoval. Ostatně pro takové porušení byl v mafii jen jeden trest.

Za tenhle systém vlastě mafiáni veškerý obchod s pitím schovali. A když k tomu bylo ještě navíc přidáno pravidlo, že nikdo zapojený nikdy neprozradí svého dodavatele, bylo vymalováno. Nikdo neměl šanci to rozkrýt. Jo a ještě jedna věc – z byznysu nešlo vypadnout, vystoupit. Nic jen na zkoušku. Buď ano nebo nic. Za porušení opět jediný trest – kulka.

Mafiáni samozřejmě hlídali i výrobu alkoholu a tím i jeho kvalitu. Nikdy nikdo si nedovolil dodat mafii něco nekvalitního. Trest byl pořád jasný.

Když pak prohibice skončila, povedlo se tenhle systém okopírovat. Díky tomu začala prodávat spousta firem své zboží. Z malých firmiček se tak staly obrovské giganty. Až po letech se systém nazval jako MLM – Multi Level Marketing (mnohoúrovňový obchodní systém).

Všichni věděli, že když ten systém fungoval mafii, musí fungovat i jim. Jediné, co bylo potřeba, bylo najít skvělý produkt a dodržovat pravidla.

Tolik historie. Dneska víme, že je na světě tisíce firem, které využívají MLM. Tisíce firem a v nich miliony lidí. Balík peněz, který se přes MLM protočí, je obrovský. Přesto vydělává – skutečně vydělává – jen malé procento ze zapojených lidí.

A teď si představte, když spojíme historii s dnešními daty, že by k vám přišel mafián a řekl vám: “Mám pro tebe skvělej byznys, do kterýho se jen tak nikdo nedostane a já tě do něj vezmu. A díky tomu si vyděláš pár stovek měsíčně.” Doufám, že cítíte, že to je na hlavu postavený. Mafie vždycky dělala obrovský prachy. Žádný drobný. Obrovský peníze! 

Jak je to dneska u nás? Vidím to dnes a denně. Lidi nabízí MLM systém všem okolo sebe. I těm, co o něm nic neví a vědět nechtějí. Vlastně ho nabízejí abstinentům a lidem, kteří mají strach z mafie a trestu za porušení. Chápete? Mafián svůj obchod nabídl jen ve dvou případech – když věděl, že ten člověk je abnormálně dobrý obchodník nebo když věděl, že je naprosto loajální a nic nevykváká. Bylo jasné, že zájemnou spoluprací oba vydělají ranec.

Už vás slyším: “No to bylo jednoduchý, když prodávali chlast. Ten se prodává sám. Každý ho zná a každý ho chce.”

A přeci odpor společnosti k alkoholu vyvolal v Americe prohibici. 

Máte pravdu. S alkoholem je to jednodušší než s šampónem nebo životní pojistkou. Ale – šampón taky potřebuje každý. Pojištění. Elektřinu. Doplňky stravy. Cestování. Co ještě mám uvést jako příklad? Prostě na všechno, co lidi potřebují, je MLM společnost. No a nebo je tu obchoďák, supermarket, kterému odevzdáte veškerý byznys. Ten by mohla dělat nějaká distribuční síť. Supermarket vyvede zisk ze země a nikdo z toho nemá nic. Takže místo toho, aby se díky síti distributorů živily statisíce lidí a měly nejlepší ceny k nákupu, máme tisíce marketů, kde máme tu zaručeně nejhorší cenu, se kterou nemůžeme nic udělat, vydělává v nich jen pár lidí (a i to se úží) a všichni ostatní jen utrácejí. A to vydělávání je taky diskutabilní. Spíš se jedná o živoření.

No, to se mi to pěkně zvrhlo…

Chtěl jsem říct úplně něco jiného. Tak já to řeknu. Pokud jste sledovali po celou dobu nitku, která se line celým příspěvkem, pak je vám to vlastně jasné. MLM je byznys mafie. Mafie vydělávala a dost možná pořád vydělává, díky tomu systému balík. I každý v řetězci vydělává balík. Nikdo tam není kvůli pár stovkám, notabene pár stovkám korun. Nikdo to nebere jen na zkoušku. Každého ten systém obnormálně luxusně živí. Zkrátka z něj udělá boháče. Každý může prodávat jen rum nebo jen vodku, ale taky každý může prodávat všechny produkty. Každý může prodávat konečnému zákazníkovi. Každý může zapojit další distributory. Každý může jen distribuovat zboží svým distributorům a nebo jen prodávat konečným zákazníkům. Každý co chce. Jen musí dělat obchod. Udržovat a navyšovat ho.

Chápete? Jeden můj dávný kolega z MLM používal jednu větu. Nevím, kdo je jejím autorem, ale je naprosto skvělá: “MLM je pro všechny, ale není pro každého”. Svatá pravda.

Tak to shrnu: Je obrovská škoda, že lidi berou příležitost MLM jako brigádu. Jako něco na zkoušku. Vždyť tak se to ani brát nedá. Buď se do toho pustím, nebo do toho nelezu. Ale když se do toho pustím, nezbývá mi nic jiného, než úspěch. Výdělky, kariéra, přátelé, loajální spolupracovníci, bonusy, zkušenosti, dovednosti.  To je MLM.

Zkuste si představit, že by někdo postavil supermarket za miliardu, nakoupil vybavení, zboží, sehnal zaměstnance, a pak by zavolal svým pěti známým, oznámil jim, že má nový supermarket a v něm super zboží, ti lidé by ho odmítli a on by řekl: “Hm, tak nic, tohle není pro mě.”, a zavřel by obchoďák. Tak to asi není, že? Ale přesně takhle to funguje v MLM.

Přemýšlejte o MLM jako mafián. Vybírejte si, koho chcete a koho ne. Neregistrujte každého, jen toho, kdo opravdu chce. A tomu člověku dejte všechno, co umíte. Veškerou péči. Jen tak dosáhnete úspěchu. Váš úspěch není o dvěstě lidech v první linii, kteří nikdy nic neprodají ani nikoho nepřivedou. Je o pěti, kteří budou makat stejně, jako vy. O pěti, kteří budou stavět síť a makat na distribuci.  O pěti, kteří tomu obchodu dají všechno. Svůj čas, své peníze, své dovednosti, svou ochotu se učit. Celý svůj život. Ti ostatní ať nakupují. Oni nemají šanci stát se mafiány!

Vaším úkolem je najít pět vašich mafiánů! A s tím vám pomůžu. Naučím vás jak najít vaše distributory v síti. Naučím vás, jak najít ty správné lidi do vašeho byznysu. Naučím vás, jak přesně zacílit na ty, kteří o spolupráci s vámi stojí, ty, kteří se chtějí stát taky mafiány, jako vy. Už nikdy nebudete střílet na slepo, už nikdy nebudete otravovat studené kontakty. Těmhle lidem nakonec dáte úplně všechno, všechno co znáte, co umíte. Oni vás budou následovat a vy z nich za to vychováte ty správné členy klanu. A když budete šikovní, pak z nich dokážete vychovat i kmotry MLM.

Ukážu vám strategii, která teď letí „venku“. K nám už sice taky dorazila, ale zatím ji skoro nikdo nepoužívá. V MLM užvůbec nikdo. Přesto, že má nadstandartní výsledky, skoro nikdo ji nezná. Já jsem tuhle techniku napojil přesně na to, v čem 98% lidí v MLM ztroskotává, a to je registrování nových členů do sítě. Naučím vás , jak tuhle techiku využívat pro sebe. Budete umět rychle oslovit velké množství lidí, rychle z nich vybrat ty schopné a s těmi se pustit do obchodu. Už vám to nebude trvat roky, jako před tím. Teď je to otázka několika dnů.

Určitě vás vaši lídři učili registrovat do vaší sítě kdekoho a za každou cenu. Na to zapomeňte. Na co budete registrovat lidi, kteří nikdy nic neprodají a nikdy nikoho nezapojí, maximálně nakupují jen pro sebe? Jen se připravujete o váš zisk. Ukážu vám, jak si vybudovat skutečnou organizaci. Fungující, vydělávající. Ne tým tisíce lidí s ročním obratem dvacet tisíc korun.

Naučím vás, jak použít strategii, která umí získat 400.000 loajálních zákazníků za jeden a půl roku. Strategii, která boří všechna čísla, která z vás prostě udělá hvězdu vašeho MLM. A díky spojení s dalšími technikami zdesetinásobíte obraty ve vaší MLM síti. Všichni budou zvědaví, jak to děláte a budou chtít s vámi spolupracovat.

Přitom celý systém není složitý. Chce to jen trochu znalostí, spíš dovedností, které uvedete do praxe. Dokážete si představit, co by se stalo, kdyby se z vašeho současného obratu stal obrat desetinásobný? Přitom byste nemuseli mít v síti desetkrát víc lidí? To je sen každého markeťáka. A vy ho budete znát.

Pro tuhle metodu jsem vytvořil uzavřenou facebookovou skupinu, do které se můžete připojit. Je to zadarmo a já vám v ní ukážu, o co jde. Ve skupině je už teď hodně studijního materiálu, který můžete použít. Je tu i hodně lidí, kteří už systém studují. Ale jen někteří z nich budou skutečnými mafiány a jeden, možná dva, to skutečně dotáhnou na kmotra MLM byznysu. Můžete k nim patřit i vy, je to na vás.

Ukážu vám pohled dovnitř, dám vám přesný postup, jak to všechno postavit. Co a kdy udělat, co udělat teď, co až potom. Zkrátka dostanete přesný návod, který vám umožní všechno nastavit na váš MLM byznys. Všechno je připravené tak, aby to šlo aplikovat všude, aby to nebylo omezené jen na jeden obchodní model.

Tak co? Jak jste na tom vy? Chcete dělat MLM na zkoušku a za pár měsíců být tam, kde jste byli před rokem, nebo do toho chcete opravdu šlápnout, začít používat ty nejlepší strategie a techniky a povýšit z pěšáka na mafiána nebo až na Kmotra? Já jsem se rozhodl stát se Kmotrem. Můžete se ke mě připojit. Naučím vás úplně všechno, co umím. Jen za to, že budete makat se mnou. Že už nebudete nic dělat jen na zkoušku. Šlápnem do toho a já vám grantuju, že za rok budete úplně někde jinde. Budete mít úspěch, o kterém se vám nikdy ani nesnilo. Cesta je jasná. Přihlašte se do uzařené skupiny kliknutím na tlačítko dole. Těším se uvnitř!

Comments are closed.