Jaký vánoční dárek vybrat na Vánoce 2020, aby byl úspěch naprosto zaručený

Vánoce už doslova klepou na dveře. Letošní rok je naprosto odlišný od roků minulých. A budou jinačí i vánoce. Jo, mířím na koronu. Všechny krámy zavřený a teď, když je otevřeli, se nám ani nikam nechce. Mačkat se v tom blázinci a vybírat něco z polozásobených obchodů v poloprázdných regálech. Vybírat po internetu je vždycky tak trochu loterie, teď snad to ještě stihnou poslat, ale co za pár dní? Už teď nás zas masírujou, jak pošta ani dopravci nestíhají doručovat.

No vlastně ani nevim, co bych vybíral. A podle průzkumů to neví skoro 80% lidí a pak kupujou nesmysly, jen aby pod stromečkem něco bylo.

Když jsem byl malej kluk, bylo to jasný, co bych chtěl. Dneska vlastně sám nevím, co bych si měl přát. To, co chci, si pořídím během roku. A stejně to vlastně mám i s lidmi okolo sebe. Možná to tak máte taky. Mí přátelé jo. Když jsem se ptal, nikdo neví, co komu koupí.

Možná máte doma nějakýho prcka jako my. My máme malou holčičku, tam je to jasný. Panenka, plyšák, něco na sebe, nějaká ta drogérka už taky potěší, pastelky, něco na malování, chybí už jen knížka s pohádkama, no a aby toho bylo hodně.

Ale co dospělákovi? Něco na sebe? Něco do bytu? Elektroniku? Mobil? Už zase? Ach jo. Nikde nic není, obchody i velkoobchody zejí prázdnotou a vyprodávají věci z loňska a předloni. Navíc to chce zkusit. No a co jinýho? jo a ještě ty fronty před krámama, aby se splnil jeden člověk na 15 metrů.

Můj nejmilejší strejda mi vždycky říkal: „Když nevíš, dej knihu. Knihou člověka povzneseš na duchu. Nebo něco, čím toho člověka obohatíš.“

Dneska většina lidí přemýšlí, jak se na příště poprat s tím blbým koronáčem. Vlastně spousta lidí kvůli němu letos ani vánoce mít nebude. Zavřeli jim podnikání, vyhodili je z práce. Jsou toho pořád plný zprávy, internet a dokonce i ten fejsbůk. Budem tu s nim žít už navždy. A rozhodně změní naše životy, pokud už vám třeba nezměnil. Přemýšlíme, jak se proti všemu zabezpečit, jak se na další vlny připravit.

Co takhle něco, co by pomohlo v případě další korona krize? Něco, co by vám pomohlo zastabilizovat vaše příjmy v domácnosti, vaše podnikání? Něco, co by zajistilo, že až to tu zase příště zavřou, nebudete se modlit, aby už zase otevřeli. Co takhle se přes vánoce začít věnovat přesunu vašeho podnikání na internet? Možná i začít podnikat z domu? Home byznys teď pořádně frčí a přechází na něj čtvrtka planety.

[yikes-mailchimp form=“1″]

To nezní špatně. Začít si stavět stránky, možná nějaký eshop, začít budovat facebook na podporu obchodu, něco z toho instagramu, reklamu nasadit… A můj kamarád Tomáš zrovna před pár dny spustil prodej svojí akademie, ve které všechno okolo online systémů učí. Má to sice původně specifikované na síťový marketing, ale obsah, který tam je, se dá použít pro kohokoli. Ať už má obchod, eshop nebo nějakou službu. Tomáš je šikovnej, online podniká už víc než 14 let, svoje techniky učí lidi kolem sebe a lidi mají výsledky. No a teď spustil akademii v novým kabátě s novým obsahem. Už jsem to viděl, je fakt super. To by naučilo dělat online i totálního analfabeta. Tak zkuste mrknout tady.

Když už jsme tak u toho internetu, možná už dlouho přemýšlíte o tom, že by se dalo prodávat i v zahraničí, že Česko je takovej malej rybníček na všechny ty naše štiky. Internet to umožňuje, díky tomášovo akademii to budete umět, takže teď už jen se venku domluvit. A taky by se tam dala načerpat nějaká inspirace na to vaše podnikání. Přeci jenom se od těch zvenku pořád musíme učit. Jo, to nevypadá špatně, ještě tak umět řeči. A co třeba angličtina? No a když už angličtina, tak od největšího hráče na trhu, s nejlepšími výsledky. Vlastně mají před Vánoci taky nějakou akci, tak se na to mrkněte. No a učí i jiný jazyky, tak si vyberte.

A ještě jedna věc mě napadá. Už jsem o ní mluvil. Dovolená. Zatim nevíme, kdy a kam nás pustěj, ale to se dá řešit časem. Letos jsme nikde nebyli, takže příští rok stoprocentně někam vyrazíme. Vsadím se, že to máte taky tak. Určitě letadlem a určitě k moři. Takže co takhle najít nějaký šikovný ubytko v parádním hotelu s výhledem na moře, bazénem, barem plných těch parádních barevných drinků…. no a taky nedaleko nějakýho města, ať se taky máte čím kochat. A jazyk si zdokonalíte, to bude super. Tak tady mrkněte na jeden skvělej rezervační portál, co má skvělý služby a parádní ceny. Já jsem s ním naprosto spokojenej. To máte ode mne jako dárek. Od Ježíška.

Já si myslim, že jsem vám ukázal tři věci, který určitě pod hromadou stromečků letos nebudou chybět. Jak jsem říkal – svět se mění a změní se i Vánoce. I dárky. A mě přijdou všechny ty věci jako důležitý. Naučit se, jak si vytvořit stabilní příjem peněz, to už vám nikdy nikdo nevezme. Umět se domluvit a moc čerpat inspiraci v zahraničí považuju za jednu z nejdůležitějích věcí. Ono až venku si uvědomíte, že jsme vlastně taková malá prdelka a že s náma v tý Evropě moc nepočítaj. Třeba právě proto, že se neumíme domluvit. No a samozřejmě pořádnej odpočinek na parádním místě. To si přeje každá rodina. Dlouho se pak na takovou dovolenou těší a samozřejmě si jí taky dlouho pamatujou. A proč nejezdit někam častějš než jednou za rok na dovolenou? Prodloužený víkendy máme každou chvilku, letenky stojí facku a hotely? No jen se podívejte sami.

Doufám, že jste si vybrali.

Tak Šťastný a veselý 😀

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *