A je to tady! Máme tady září a děti půjdou do školy. Taky máme většinou po dovolené a už teď se těšíme na další. No a taky si říkáme, že by to bylo celkem fajn, kdybychom mohli jezdit na tu dovču častěji a ne jenom jednou v roce o prázdninách. A že by to nemuselo být zrovna jen Chorvatsko. No jo, ale kam jinam, když se jinde nedomluvíme? A přitom by stačila jen angličtina a v podstatě jen pár základních slov a domluví se člověk naprosto všude. Ikdyž tamní nechtějí, jako třeba ve Francii 🙂

Předpokládám, že ten , kdo čte tenhle článek, je nějakým způsobem zapojen do nějakého byznysu. Ať už svého vlastního, nebo do nějakého MLM nebo tak. Já jsem 7 let dělal v Německu. A když jsem tak přicházel do styku s tamním obyvatelstvem, uvědomil jsem si, jak jsme vlastně malinká země v tom srdci Evropy. Že je nás míň, než obyvatel kdejakého města v Evropě. No a taky nám to dávají všichni sežrat, že jo? 

Většina, co se týká počítačů je v angličtině. Proč by to někdo pro čechy překládal? Po pravdě, je nás tak málo, že se to ani nevyplatí dělat. To radši osloví nějakou jinou zemi. Třeba v Indii najdete 10 milionů zákazníků jako prd a ještě umí anglicky. 

Tak že i já dnes a denně narážím na jazykovou bariéru. V počítači, na facebooku, při studiu nových strategií, no a nakonec i na té dovolené a na obchodních cestách.

Sleduju jednoho slovenského online marketéra. Je hodně úspěšný. Pořád a pořád přichází s nějakými novými nápady. Já si říkal, kde je pořád bere. A odpověď je tak jednoduchá – v Americe. Je pravda, že Amerika je v lecčems před námi. Obchod a marketingové strategie jsou rozhodně tím pravým příkladem. 

To,co v Americe používají dneska, bude u nás až tak za 5 let. Možná ještě za déle. Při velikosti USA je skoro jisté, že je tam daleko víc lidí, kteří vydělávají sumy, o kterých se nám vůbec nezdá. Dokonce tam funguje něco jako klub milionářů. One comma club. Klub lidí, co vydělávají milion dolarů. Ročně. Pak mají i vyšší level – two comma club – lidi, co vydělávají milion dolarů měsíčně. MILION DOLARŮ MĚSÍČNĚ!!! Jo, čtete správně. MILION KORUN DENNĚ! To je superpecka! 

A víte jak to dělají? Online. Žádné běhání s kufříkem po zákaznícíh, po kamarádech a přátelích. Jen online. Na automat. Nikdo nesedí u počítače a nedává trapný inzeráty s nabídkou spolupráce a připojení k vám do sítě. Žádný kecy jako nová společnost, ověřená společnost, vyplácí, nejlepší odměny, i pro samotáře a takový kraviny.  Zkrátka jen strategie, které uvedou do provozu a mastí milion korun denně. A myslíte si, že prodávají něco extra? Ne, prodávají jen výrobky, které možná máte doma i vy. Příklad? Dietní program. Výživové doplňky. Kosmetiku. Vitamíny. Zájezdy. Knihy. Zubní pasty. Holící strojky. Pera. Lepící pásky. Mohl bych pokračovat do večera a pořád bych měl o čem psát. Prostě neprodávají nic zvláštního, jen vědí, jak na to. Mají přesnou strategii.

Asi si říkáte, že vám tu strategii stejně nikdo neřekne a že je to stejně na nic, když neumíte anglicky a nemůžete si tu strategii ani přečíst, natož třeba odposlouchat z videa na youtube nebo někde na webu. 

Děti, které dnes opouští školu, umí ve většině případů anglicky plynule. Není pro ně problém brouzdat po anglicky psaných stránkách. Najít levné letenky, najít si ubytování někde v domácnosti, u lidí třeba na druhém konci světa. Někdy i zadarmo. Letenky jsou za babku, nějaký ten dolar v kapse taky mají a můžou vesele lítat po celém světě. Proč ne, všude se domluví. I v číně, v Japonsku, v Africe. Když tak bydlí v těch rodinách, rozhodně poznají z dané země víc, než lidi, co bydlí v hotelu. Poznají místní zvyky i místní kuchyni. Díky angličtině mají prostě dveře otevřené po celém světě.

Není pro ně problém najít lidi kdekoli na světě díky internetu. Osobní kontakty i obchodní příležitosti.

Přemýšleli jste nějdy o tom, jak moc vás brzdí, že neumíte anglicky? Začněme u té dovolené. Přeci není jen Chorvatsko. Existuje spousta nádherných zemí kdekoli na světě. Já třeba ujíždím na Austrálii a Novém Zélandu. Když kouknete na pána prstenů, ten se točil právě na Zélandu. Nádhera! 

A co internet? Počítač? Vlastně i telefon? Jak často narazíte při používaní telefom na angličtinu? Ať už třeba ve hře. Nebo ve videu. 

O obchodních strategiích, které by stačilo jen opsat, jsem už psal. Jen to zkopírovat. Teda když tomu budu rozumět.

A co váš byznys? Děláte MLM? Vždyť můžete zapojit kohokoli v kterékoli zemi, kde vaše MLM funguje! Nemusíte už se trápit v našem malém rybníčku a poslouchat ty kecy od lidí, kteří spolkli všechnu chytrost světa, ale na MLM nereagují. A MLM venku jede naprosto jinak, než u nás, to mi věřte. Ono tak nějak všechno jede venku jinak než u nás. To by byla pohoda. Jenom umět anglicky. Uvědomte si, že dneska se angličtina učíve všech zákaldních školách po celé Evropě. Všichni tam umí anglicky. Všude se anglicky domluvíte.

Já už jsem si to uvědomil dávno. A tak jsem si koupil učebnici angličtiny. A začal jsem se studiem. Učil jsem se asi rok, když mi bylo patnáct. Od té doby nic. Třicet let nic. Jen to, co jsem pochytil při práci na počítači.  Tak jsem otevřel tu učebnici a vydržel jsem u toho asi měsíc. Je to nepohodlné. Pořád tahat tu tlustou 300 stránkovou bichli, k tomu 2 sešity – jeden na slovíčka, jeden na úkoly. A ještě je k tomu mp3 s výslovností. Nebavilo mě to. 

Pak jsem si stáhnul i aplikaci na výuku angličtiny. Jednak nebyla zrovna levná a pak mě to pořád otravovalo. A když jsem dělal testy, trvalo to tejden a zkoušelo mě to pořád ze všech slovíček. A vyťukávat to na klávesnici nestálo za nic.

Možná máte i vy podobnou zkušenost. Učebnice je těžká a tahat jí každý den s sebou do práce nikdo nechce. Každej čumí, že se učíte anglicky a kouká divně. 

Až teď jsem narazil na aplikaci, která je naprosto skvělá.  Jmenuje se to EasyLingo. Umí to angličtinu, ale i další jazyky.  Je to největší portál na výuku angličtiny v československu. Easy lingo umí i němčinu, španělštinu, francouzštinu a italštinu. Ale angličtina táhne nejvíc. Mají fakt skvělé výsledky. Je to nejvíc prodávaná aplikace. Desítky tisíc lidí ji používají. Máte ji u sebe v telefonu a kdykoli se tak můžete učit řeč. Třeba místo hraní her nebo místo brouzdání po facebooku. V tramvaji, ve vlaku, v letadle, při čekání na zastávce nebo třeba v koloně na D1. Zkrátka kdykoli vyndáte telefon, máte v ruce i učebnici. Samozřejmě se můžete připojit i z počítače. Vše v jednom.

Tak že já jsem už svou aplikaci na učení angličtiny našel. Jse spokojený a slovíčka přibývají a přibývají. Paráda. No mam co dělat, už na mne čekají 2 knihy od jednoho z nejlepších amerických online marketérů a stratégů. Samozřejmě v angličtině.  A teď mají v EasyLingu pěkné akce, když začíná ten nový školní rok. Je tam taky ebook, ve kterém se dovíte něco  učení a slibujou ebook se základem angličtiny na dovolenou. Oba zdarma. Chcete se taky podívat, jak se pohodlně a efektivně učit anglicky? Chcete taky studovat nové strategie nebo třeba rozšířit svou síť do zahraničí? A nebo chcete konečně jet na dovolenou jinam, než do Chorvatska? Tak do toho pojďte se mnou a vyberte si některý z učebních programů, který bude vyhovovat vám.

Když zapojíte angličtinu do vašeho byznysu, do vašeho MLM, je dost možné, že se vám obchod rozjede na tolik, že na tu dovču budete moc jezdit třeba čtyřikrát do roka. Budete mít víc peněz i víc volného času. Potřebujete už jen to jedno – angličtinu. Tak už to přestaňte odkládat a přihlaste se do kurzu. Uvidíte, že budete nadšení stejně jako já.

See You!